Рада адвокатів Дніпропетровської області провела два вебінари з підвищення кваліфікації адвокатів

30 квітня 2020 року відбулося одразу два вебінари для адвокатів Дніпропетровської області, організовані Комітетом з підвищення професійної кваліфікації Ради адвокатів Дніпропетровської області за сприяння Голови Ради Лещенко Тетяни Олександрівни та Голови Національної асоціації адвокатів України Ізовітової Лідії Павлівни, а також за підтримки регіонального представництва молодіжного комітету НААУ “UNBA NextGen” у Дніпропетровській області.

На ранковому вебінарі «Вирішення спорів про захист права власності: основи теорії та судова практика» лектором виступив адвокат, кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного та трудового права Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Донецького юридичного інституту МВС України Ямковий Владислав Іванович.

У рамках зустрічі були розглянуті наступні питання: 

✔️  Право власності в об‘єктивному та суб‘єктивному аспектах та його зміст
✔️  Судовий захист права власності речово-правові та зобов’язально-правові заходи захисту відносин власності
✔️  Віндикаційний, негаторний позови, позов про визнання права власності: поняття, об’єкт, сторони, предмет, умови задоволення
✔️  Особливості застосування позовної давності до речово-правових заходів, що забезпечують захист відносин власності.
✔️  Деякі аспекти вирішення спорів про поділ майна подружжя
✔️  Спори про скасування рішення, запису щодо державної реєстрації права чи обтяження (реєстраційні спори)
✔️  Справи, пов’язані з оспорюванням прилюдних та електронних торгів з реалізації арештованого майна. 

Після недовгої перерви розпочався вебінар на тему «Окремі аспекти правил адвокатської етики: взаємодія з мережею Інтернет та конфлікт інтересів», на якому доповідачами виступили адвокат, член Ради адвокатів Дніпропетровської області Зеленяк Єгор Сергійович та адвокат, заступник Голови Дисциплінарної палати КДКА Дніпропетровської області Уманець Дмитро Юрійович.

Вже вдруге в онлайн-форматі лекторами були висвітлені теми «Дотримання норм адвокатської етики під час використання мережі Інтернет» (Зеленяк Є. С.) та «Неприпустимість конфлікту інтересів – один із головних обов’язків адвоката відповідно до Правил адвокатської етики» (Уманець Д. Ю.)

В рамках цієї зустрічі були розглянуті наступні питання: принципи, якими повинен користуватися адвокат під час ведення сторінок у соціальних мережах, блогів та сайтів; рішення органів адвокатського самоврядування, пов’язані з регулюванням поведінки адвокатів у мережі Інтернет; спірні питання, що виникають у дисциплінарних провадженнях, пов’язаних з порушеннях ПАЕ адвокатами при користуванні мережею Інтернет; основні етичні аспекти поняття конфлікту інтересів, а також дисциплінарна статистика та рішення органів адвокатського самоврядування щодо питань конфлікту інтересів.

Всього у вебінарах взяли участь більше 1200 адвокатів, яким за результатами заходів було нараховано по 2 залікові бали підвищення кваліфікації.

Рада адвокатів Дніпропетровської області щиро дякує лекторам Ямковому Владиславу Івановичу, Зеленяку Єгору Сергійовичу та Уманцю Дмитру Юрійовичу за активну участь у процесі підвищення кваліфікації адвокатів регіону та готовність працювати у нових форматах! Окрема подяка адвокатам, які взяли участь у заходах і, незважаючи на технічні збої, були сьогодні з нами!