Рада адвокатів Дніпропетровської області провела захід з підвищення кваліфікації, до якого долучилися члени Української асоціації суддів з медіації

02 квітня 2024 року відбувся онлайн-захід з підвищення кваліфікації для адвокатів Дніпропетровської області, присвячений темі медіації, до якого долучилися судді – члени Української асоціації суддів з медіації (GEMME Ukraine).

Тему «Медіація як альтернативний спосіб вирішення спорів: правова регламентація, національний досвід та виклики. Роль суду у її запровадженні та популяризації» висвітлювали лектори:

✔️ Андрій Рищенко, суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду, суддя-спікер, президент GEMME Ukraine, представник України в GEMME Europe Mediation LL.M;

✔️ Максим Ходаківський, суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська, викладач Національної школи суддів України, член правління GEMME Ukraine.

Протягом двох годин обговорювалися питання суті процедури медіації, принципам та моделям медіації, її правової регламентації в Україні, зокрема, Закону України «Про медіацію», вимогам та повноваженням медіатора, стану та перспективам запровадження медіації в Україні.

Особливу увагу було приділено інтеграції процедури медіації в судову систему України – в цивільному, господарському та адміністративному судочинстві; розглянуто національний досвід застосування процедури медіації та подальші виклики та кроки для розвитку медіації в українській судовій системі.

Присутні на заході адвокати активно долучалися до дискусії з лекторами, підіймаючи питання як щодо застосування медіації у конкретних провадженнях, так і загальні аспекти процедури медіації, зокрема, питання щодо регулювання діяльності медіаторів та ролі адвоката у процесі медіації.

За підсумками заходу учасники отримали 2 залікові бали підвищення кваліфікації.

Рада адвокатів Дніпропетровської області висловлює щиру подяку Андрію Юрійовичу та Максиму Петровичу за приділений час та зусилля, ґрунтовний підхід до теми та безцінні знання та досвід. Сподіваємося на подальшу співпрацю!