Заходи були організовані і проведені Комітетом з підвищення професійної кваліфікації Ради адвокатів Дніпропетровської області за сприяння Голови Ради Лещенко Тетяни Олександрівни та голови Національної асоціації адвокатів України Ізовітової Лідії Павлівни, а також за підтримки регіонального представництва молодіжного комітету НААУ «UNBA NextGen» у Дніпропетровській області та регіонально представника комітету Башкєєвої Алевтини Олександрівни.
Cпікерами на вебінарі виступили суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області, тренер-викладач Національної школи суддів України Ірина Шаповалова та суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області, тренер-викладач Національної школи суддів України Ганна Бондаренко.
Під час заходу було розглянуто законодавство та судову практику щодо порушення карантину людей, зокрема загальні теоретичні аспекти та поняття карантину, карантинні обмеження, введенні у зв’язку з пандемією COVID-19, судову практику на місцевому та національному рівнях, а також судову практику ЄСПЛ.
У другій частині вебінару мова йшла про розгляд справ, пов’язаних із домашнім насильством. Лектор розглянула поняття, масштаби та вплив домашнього насильства, міжнародні стандарти та національне законодавство щодо протидії домашньому насильству, а також окремі випадки з судової практики.
На вебінарі, темою якого стали «Сімейні спори: тенденції 2020», було порушено проблематику вирішення сімейних спорів у зв’язку зі світовою пандемією COVID-19, розглянуто новели процесуального законодавства у 2020 році, а також проаналізовано ключову судову практику Верховного суду у 2020 році. Наприкінці заходу лекторка відповіла на запитання аудиторії.
Спікерами виступили адвокат, виконавчий директор Національної асоціації арбітражних керуючих України Олександр Донченко та наш постійний лектор, адвокат, член Ради адвокатів Дніпропетровської області Єгор Зеленяк.
Під час вебінару на тему «Адвокат як суб’єкт первинного фінансового моніторингу: організаційний та етичний аспекти» лектори розповіли про нормативне регулювання діяльності адвоката у сфері фінансового моніторингу, співвідношення сфери фінансового моніторингу та видів адвокатської діяльності, стадії фінансового моніторингу, співвідношення адвокатської таємниці і подання інформації Держфінмоніторингу, відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії.
Під час вебінару лектор розглянув різні аспекти актуального законодавства у сфері будівництва, зокрема зупинився на основних реформах і змінах в будівництві 2019-2020 років, проаналізував найбільш важливі будівельні законопроекти, що можуть бути прийняті в 2020 році, розповів про функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, основні зміни в оформленні дозвільних документів на будівництво та введення в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів, що вже набули чинності в березні 2020 року, ознайомив аудиторію з актуальною судовою практикою у сфері будівництва 2019-2020 років. Наприкінці заходу лектор відповів на запитання учасників вебінару.
Окрема подяка адвокатам, які стабільно виявляли інтерес до наших заходів та активно брали в них участь! Маємо надію, що отримана інформація буде корисною у повсякденній практиці!