Семінар з підвищення кваліфікації відбувся у Кривому Розі

28 вересня 2019 року відбувся семінар з підвищення кваліфікації для адвокатів м. Кривий Ріг.

Лекторами виступили суддя, тренер Одеського регіонального відділення Національної школи суддів, кандидат юридичних наук Шевиріна Тетяна Дмитрівна, адвокат, кандидат юридичних наук, адвокат-тренер системи БВПД Ширант Алла Анатоліївна та адвокат, співзасновник та керуючий партнер адвокатського об’єднання «Донець і партнери», сертифікований адвокат-тренер з soft skills та hard skills, співзасновник та тренер «Школи ораторського мистецтва для адвокатів» на базі РАХО Донець Артем Анатолійович.

У першій третині заходу Тетяна Дмитрівна Шевиріна висвітлила сферу дії Статті 8 Європейської конвенції з прав людини, зокрема таку її складову як захист персональних даних та інформаційні права людини, реалізація сучасних принципів захисту персональних даних у діяльності судових органів.

Другий тематичний блок заходу був присвячений темі доказування стану обмеженої осудності та неосудності в кримінальному провадженні, зокрема обмеженій осудності та неосудності у психіатричному дискурсі. Алла Анатоліївна Ширант розглянула особливості проведення, мету, нормативне регулювання та предмет судової психіатричної експертизи, юридичні категорії обмеженої осудності та неосудності, поняття психіатричної норми, зокрема співвідношення юридичного та психіатричного підходу до даного питання питання, проблема відповідальності по Європейській конвенції з прав людини.

Тему дій адвоката у справах з психічною складовою продовжив Донець Артем Анатолійович у останній третині семінару, зосередивши увагу на питаннях законодавчого регулювання процесуальних можливостей адвоката, процесуальної реалізації права на захист, інструментів захисту та способів подолання протиправного обмеження права особи на захист адвокатом у справах з психіатричною складовою.

З нагоди наближення Дня юриста присутнім на заході адвокатам м. Кривий Ріг були вручені грамоти за активну участь у заходах з підвищення кваліфікації. Адвокати Кривого Рогу отримали гарну нагоду поспілкуватися між собою в неформальній атмосфері після семінару.

Рада адвокатів Дніпропетровської області щиро дякує лекторам за глибоке та наочне висвітлення тем та участь у підвищенні кваліфікації адвокатів регіону!


Супровідні матеріали зі згоди лекторів доступні за посиланням.


Повний фотозвіт із заходу можна переглянути у Фейсбуці або на гугл-диску.