Щодо порядку, розміру та строків сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування у 2022 році

Колеги, звертаємо вашу увагу на оновлення реквізитів для сплати щорічних внесків!

Як повідомляє НААУ, розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2022 році складає 2481 гривню 00 копійок.

Положенням про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженим рішенням Ради адвокатів України від 03 лютого 2017 року № 4, із подальшими змінами та доповненнями, внесеними Рішенням Ради адвокатів України від 13 жовтня 2018 року № 176 встановлено, що адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року двома платежами згідно наступного розподілу:

  • шляхом перерахування 70% від встановленого розміру щорічного внеску на поточний рахунок відповідної ради адвокатів регіону (У 2022 році сума 70% щорічного внеску складає 1736 гривень 70 копійок)
  • шляхом перерахування 30% від встановленого розміру щорічного внеску на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України (у 2022 році сума 30% щорічного внеску складає 744 гривні 30 копійок)

Сплатитити внесок можна:

Відповідно до вказаного Положення, щорічний внесок вважається сплаченим з моменту надходження коштів на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування. Обов’язок по сплаті щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування не вважається виконаним адвокатом, якщо його внесено не в повному розмірі (крім випадків розстрочки платежу) чи на рахунок лише одного із двох органів адвокатського самоврядування: ради адвокатів регіону чи Національної асоціації адвокатів України.

Звертаємо увагу адвокатів на те, що оплату необхідно здійснювати саме двома платежами на різні рахунки!

Також нагадуємо:

✔️ Заборгованості за щорічними внесками за попередні роки можна сплатити будь-яким з вищевказаних способів (архів реквізитів доступний за посиланням)

✔️ Рішенням РАУ від 14 лютого 2020 року № 22 «Про сплату щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування адвокатами окремих категорій» визначено право рад адвокатів регіонів в приймати рішення про звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску стосовно окремих категорій адвокатів. Прохання ознайомитися із вказаним рішенням і у разі необхідності подати відповідну заяву до Ради адвокатів Дніпропетровської області до 18 січня 2022 року.

✔️ Як повідомляє НААУ, типова форма ордеру, виготовлена друкарським способом, діє після 1 січня 2022 року до закінчення повноважень адвоката у конкретній справі (провадженні). Натомість адвокати мають можливість генерувати ордери онлайн в особистому кабінету на сайті НААУ. Разом з тим, РАУ передбачила, що з лютого 2022 року онлайн-генерація ордерів доступна лише за умови сплати внесків.