Щодо порядку, розміру та строків сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування у 2024 році

Колеги, звертаємо вашу увагу на оновлення реквізитів для сплати щорічних внесків!

Як повідомляє НААУ, розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2024 році складає 3028 гривень.

Положенням про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженим рішенням Ради адвокатів України від 03 лютого 2017 року № 4 (із подальшими змінами та доповненнями) встановлено, що адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року двома платежами згідно наступного розподілу:

  • шляхом перерахування 70% від встановленого розміру щорічного внеску на поточний рахунок відповідної ради адвокатів регіону (У 2024 році сума 70% щорічного внеску складає 2119 гривень 60 копійок)
  • шляхом перерахування 30% від встановленого розміру щорічного внеску на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України (у 2024 році сума 30% щорічного внеску складає 908 гривень 40 копійок)

Сплатитити внесок можна:

Відповідно до вказаного Положення, щорічний внесок вважається сплаченим з моменту надходження коштів на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування. Обов’язок по сплаті щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування не вважається виконаним адвокатом, якщо його внесено не в повному розмірі (крім випадків розстрочки платежу) чи на рахунок лише одного із двох органів адвокатського самоврядування: ради адвокатів регіону чи Національної асоціації адвокатів України.

Звертаємо увагу адвокатів на те, що оплату необхідно здійснювати саме двома платежами на різні рахунки!

Також нагадуємо:

✔️ Заборгованості за щорічними внесками за попередні роки можна сплатити будь-яким з вищевказаних способів (архів реквізитів доступний за посиланням)

✔️ Як повідомлялося, типова форма ордеру, виготовлена друкарським способом, діє після 1 січня 2022 року лише до закінчення повноважень адвоката у конкретній справі (провадженні). Натомість адвокати мають можливість генерувати ордери онлайн в особистому кабінету на сайті НААУ. Разом з тим, Рада адвокатів України ухвалила рішення №147, де встановила, що доступ до особистого кабінету адвоката надаватиметься адвокатам, які не мають заборгованості по сплаті щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

✔️ З 1 по 31 грудня 2023 року адвокати мають можливість звернутися до рад адвокатів регіонів та НААУ/РАУ із заявами про звільнення, зменшення та відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2024 рік. Нагадуємо, що порядок звільнення, зменшення та відтермінування сплати щорічного внеску у 2024 році передбачений п. 2.10 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, яке, з-поміж іншого, визначає перелік категорій, щодо яких може бути ухвалене віповідне рішення.