Щодо роботи Служби судової охорони у регіоні

Шановні колеги, звертаємо вашу увагу!

У зв’язку з високою статистикою спроб пронесення до судових установ регіону заборонених предметів Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області інформує:

Відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», з метою забезпечення належних умов роботи суддів та працівників апарату суду, забезпечення їх особистої безпеки, підтримання громадського порядку в суді, забезпечення в суді безпеки учасників судового процесу, встановлення порядку пропуску осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя та на їх територію транспортних засобів, 30 січня 2020 року спільним наказом Державної судової адміністрації та Служби судової охорони №43/61 затверджені примірні Правила пропуску осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя та на їх територію транспортних засобів.

Ознайомитися із вказаними вище документами можна за посиланням.

Протягом лютого-березня 2020 року у судових установах області будуть затверджені окремі Правила пропуску осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя та на їх територію транспортних засобів.

Питання співпраці органів адвокатського самоврядування та Служби судової охорони було винесено на розгляд Ради адвокатів України. 14 лютого 2020 року на засіданні РАУ в Києві за участі представника Служби судової охорони були обговорені кроки для встановлення ефективної взаємодії працівників Служби судової охорони та адвокатів на всеукраїнському та регіональному рівнях.

У разі виникнення питань, пов’язаних із роботою Служби судової охорони у Дніпропетровській області, адвокати можуть звернутися до керівництва Ради адвокатів Дніпропетровської області.

Також звертаємо увагу колег, що у кожній судовій установі, де працює Служба судової охорони, про порушення прав адвокатів співробітниками Служби можна направити заяву на ім’я відповідального співробітника, а також повідомити Раду адвокатів Дніпропетровської області. Керівництво Ради співпрацюватиме зі Службою судової охорони для подальшого уникнення таких порушень.


Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах. Служба судової охорони підзвітна Вищій раді правосуддя та підконтрольна Державній судовій адміністрації України. Діяльність Служби судової охорони регулюється Законом України «Про судоустрій і статус суддів» відповідно до змін та доповнень, внесених Законом України «Провнесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 2509-VIII від 12 липня 2018 року, а також Положенням про Службу судової охорони, затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя від 04 квітня 2019 року № 1051/0/15-19 та Положенням про проходження служби співробітниками Служби судової охорони, затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя від 04 квітня 2019 року № 1052/0/15-19.

Територіальне управління служби судової охорони у Дніпропетровській області утворено відповідно до статті 161 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» наказом Служби судової охорони від 30 травня 2019 року №31.