Щодо сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування у 2023 році

Шановні колеги, нагадуємо:

📌 У 2023 році розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування складає 2684 гривні 00 копійок. Відповідне рішення Ради адвокатів України було прийнято 16-17 листопада 2022 року.

Відповідно до чинного Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, щорічні внески сплачуються до 31 січня поточного року двома платежами на рахунки Національної асоціації адвокатів України та відповідної ради адвокатів регіону.

Детальніше про порядок, розмір та строк сплати щорічних внесків у 2023 році: http://bit.ly/3iKfUkk

📌 Рішенням Ради адвокатів України «Про внесення змін до рішення Ради адвокатів України “Про сплату щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування на 2023 та 2024 роки”» № 146 від 16-17 листопада 2022 року встановлено, що доступ до особистого кабінету адвоката для генерування ордерів на надання правничої (правової) допомоги та з метою проходження підвищення кваліфікації надати адвокатам, які не мають заборгованості по сплаті щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

Тому, щоб забезпечити роботу особистих кабінетів адвоката, сервісу генерування ордерів та доступу до безоплатних заходів з підвищення кваліфікації у 2023 році, просимо усунути наявні заборгованості до 31 січня 2023 року.

Сплатити внески за попередні роки можна у особистому кабінеті адвоката на сайті НААУ або за реквізитами.

📌 Також звертаємо вашу увагу, що, відповідно до рішення Ради адвокатів України «Про внесення змін до Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування (нова редакція)» № 136 від 16-17 листопада, заяви про звільнення, зменшення та відтермінування сплати щорічного внеску за 2023 рік подаються до ради адвокатів регіону до 31 грудня 2022 року особисто або електронною поштою з електронним цифровим підписом.

Крім того, попередні рішення Ради адвокатів України щодо звільнення, зменшення та відтермінування сплати щорічного внеску адвокатами окремих категорій (рішення РАУ №22 від 14.02.2020 року та рішення РАУ №4 від 19.03.2021 року) втратили чинність. Наразі перелік категорій адвокатів, щодо яких органи адвокатського самоврядування можуть приймати рішення про звільнення, зменшення та відтермінування сплати щорічного внеску, а також вимоги до заяв та додатків до них, визначаються п. 2.10 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

Ознайомитися з останніми змінами у Положенні про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування можна за посиланням.