Щодо стану сплати щорічних внесків та підвищення кваліфікації

Шановні колеги!

Доводимо до вашого відома, що 07 березня 2023 року Радою адвокатів Дніпропетровської області ухвалено рішення про звернення до КДКА Дніпропетровської області з поданнями про притягнення до дисциплінарної відповідальності у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю щодо 80 адвокатів за порушення порядку та строків сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

З урахуванням воєнного стану перелік адвокатів не публікується задля збереження персональних даних.

📌 Нагадуємо, що Положенням про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування встановлено строк сплати щорічного внеску – до 31 січня поточного року. Відповідно до п. 2.18 вказаного Положення, у випадку порушення адвокатом порядку сплати щорічних внесків, а також/чи прострочення встановлених цим Положенням строків їх сплати понад три місяці, до нього за поданням Ради адвокатів України або ради адвокатів регіону застосовується дисциплінарне стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю на строк від одного місяця до одного року.

Отже, на підставі викладеного, у травні цього року Радою буде розглядатися питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів, які порушили порядок і строки сплати внесків за 2023 рік.

📌 Крім того, нагадуємо адвокатам регіону, що заходи з підвищення кваліфікації будуть проведені Радою адвокатів Дніпропетровської області на безоплатній основі та у достатній кількості, щоб всі бажаючі адвокати мали можливість підвищити свою кваліфікацію та набрати залікові бали. Однак, адвокати, які мають заборгованості, не будуть допущені до участі у вебінарах.

Наполегливо просимо адвокатів, які зареєструвалися на вебінар 31.03.2023 року, перевірити наявність у себе заборгованості по сплаті щорічних внесків та погасити її до 27.03.2023 року.

📌 Також звертаємо вашу увагу, що, відповідно до п. 2.21 чинної редакції Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності за порушення порядку та строків сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування не звільняє його від сплати такого внеску. Адвокат також відшкодовує раді адвокатів регіону витрати, понесені нею у зв’язку зі сплатою коштів за внесення відомостей до Реєстру дисциплінарних проваджень при зверненні з поданням щодо несплати адвокатом щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.