За підсумками мирного зібрання адвокатів Дніпропетровської області з керівництвом ГУ НП в Дніпропетровській області досягнуто домовленості по наступним питанням:

За підсумками мирного зібрання адвокатів Дніпропетровської області (попереджувального пікету «ПРОТЕСТ АДВОКАТІВ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ») з керівництвом ГУ НП в Дніпропетровській області досягнуто домовленості по наступним питанням:

 

  1. На підставі зави Ради адвокатів Дніпропетровської області про вчинення кримінального правопорушення за фактом фізичного насильства, застосованого працівниками правоохоронних органів до адвоката Рагозіної О.В. під час виконання нею професійних обов’язків захисника, до ЄРДР буде внесено відомості за ст. 397 КК України.
  2. Представника адвокатської спільноти буде включено до комісії ГУ НП в Дніпропетровській області, якою здійснюється службове розслідування за фактом фізичного насильства, застосованого працівниками правоохоронних органів до адвоката Рагозіної О.В. під час виконання нею професійних обов’язків захисника.
  3. Узгоджено проведення спільних заходів між адвокатською спільнотою та ГУ НП в Дніпропетровській області щодо попередження, усунення та нівелювання фактів порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності під час планування та проведення слідчих дій.

 

Крім того, Рада адвокатів Дніпропетровської області звернулась до ГУ НП в Дніпропетовській області з наступними письмовими вимогами:

 

  1. Здійснити аналіз зазначених в Зверненні фактів та надати статистичні дані за період 2017-2018 роки щодо розкриття та направлення до суду обвинувальних актів за ст.ст. 397-400 КК України;
  2. Провести ретельну перевірку стану розслідування кримінальних проваджень за заявами адвокатів, вказаних у Зверненні;
  3. Встановити реальні причини та персоналії конкретних службових осіб, відповідальних за махінації з ЄРДР: за приховування, шляхом внесення до ЄРДР інформації про завідомо неправильну попередню кваліфікацію за злочини щодо адвокатів (за будь-якими  іншими статтями КК України, окрім об’єктивно необхідних для внесення ст.ст.397-400 КК України).
  4. З`ясувати причини затягування процесу досудового слідства по кримінальним провадженням за заявами адвокатів, та надати письмові вказівки про виконання слідчих та процесуальних дій, необхідних для ефективного розслідування, та направлення кримінальних проваджень до суду;
  5. Встановити винуватців «волокіти» по вказаним кримінальним провадженням та притягнути їх до відповідальності;
  6. Встановити причини стрімкого зростання, рівня умисного злочинного перешкоджання професійній діяльності, погроз, насильства щодо адвокатів з боку співробітників НП в Дніпропетровській області;
  7. У зв’язку із відсутністю адекватної правової реакції на вказані правопорушення та за реальної  безкарності правоохоронців, причетних до порушення професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, – встановити конкретних службових/посадових осіб НП в Дніпропетровській області, винних у скоєнні кримінальних правопорушень щодо адвокатів, притягнути їх до відповідної правової відповідальності.

 

Відповідь на звернення очікується найближчим часом.

Висловлюємо повагу та вдячність кожному, хто прийняв участь в заході !!! Сподіваємось, що голос адвокатури й надалі буде міцним та консолідованим !!!