Інформація щодо деяких законодавчих змін для адвокатів у період воєнного часу

– I –

Видатки на оплату послуг адвокатів, які співпрацюють із системою безоплатної правової допомоги, отримали статус захищених видатків бюджету.

За ініціативою Координаційного центру з надання правової допомоги постановою Кабінету Міністрів України від 09 квітня 2022 р. № 420 внесено зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану.

Адвокати є важливими партнерами системи БПД. Виключними повноваженнями адвокатів, які співпрацюють із системою БПД, є захист осіб у кримінальному процесі. Також адвокати, які співпрацюють із системою БПД, представляють інтереси незахищених верств населення – малозабезпечених, учасників бойових дій, ВПО та інших осіб, які визначені законом «Про безоплатну правову допомогу», у цивільних та адміністративних справах.

Під час війни адвокати не припиняють надавати безоплатну вторинну правову допомогу українцям. Завдяки цьому громадяни нашої країни навіть у цей складний час мають можливість вирішити свої правові питання.

Джерело: Урядовий портал

– II –

Основні зміни у оподаткуванні для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність:

Джерело: Брошура “Корисна інформація для підприємців. Основні зміни в оподаткуванні в період воєнного стану” Головного управління ДПС в Івано-Франківській області

– III –

У звʼязку з повномаштабним вторгненням російської федерації в Україну певний час надання окремих адміністративних послуг було тимчасово зупинено. Серед них – довідки про відсутність (наявність) судимості, та про притягнення до кримінальної відповідальності.

18 квітня 2022 року запрацював сервіс vytiah.mvs.gov.ua, за допомогою якого громадяни України можуть отримати електронну послугу замовлення витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості».

Витяг засвідчується електронною печаткою служби Єдиної інформаційної системи МВС. Кожен витяг міститиме QR-код, по якому можна знайти на відповідний підтвердний запис в електронних ресурсах ІАС.

Підстава – Наказ МВС від 30.03.2022 № 207 «Деякі питання ведення обліку відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості».

Джерело: Урядовий портал