Проведено круглі столи між Адвокатами регіону та міським керівництвом поліції Нікополя, Синельникове, Кáм’янського, Павлограда та міста Кривий Ріг

В рамках втілення домовленостей за підсумками мирного зібрання адвокатів Дніпропетровської області (попереджувального пікету «ПРОТЕСТ АДВОКАТІВ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ») який відбувся 13.08.2018 року з керівництвом ГУ НП в Дніпропетровській області  щодо попередження, усунення та нівелювання фактів порушення прав та гарантій адвокатської діяльності під час планування та проведення слідчих дій  були проведені спільні заходи з керівництвом міських відділів поліції у містах Нікополь, Синельникове, Кáм’янське та Павлоград.

Також 21 вересня 2018р. на базі Криворізького факультету Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбувся круглий стіл за участю представників органів самоврядування адвокатури та представників правоохоронних органів.

Темою круглого столу були проблемні питання взаємодії правоохоронних органів з адвокатами.

Захід проходив за спільною ініціативою Криворізького відділу поліції головного управління національної поліції в Дніпропетровській області, адвокатів міста кривого рогу та Ради адвокатів Дніпропетровської області.

Під час круглого столу обидві сторони відкрито та неупереджено заявляли про те, що готові до співпраці та конструктивного діалогу в проблемних питаннях взаємодії. Зі свого боку адвокати наголосили на ряд проблемних питань, які виникають при здійсненні адвокатами своїх професійних прав. В свою чергу представники правоохоронних органів зазначили, що кожне проблемне питання яке виникає при взаємодії з адвокатом вони готові вирішувати невідкладно без доведення ситуації до конфліктів. Також начальник слідчого відділу Гоптарєв Олександр Ігорович зазначив, що саме адвокат є контролером слідчого і виразив сподівання, що всі проблемні питання також можна вирішити у формі діалогу.

Всі присутні на круглому столі погодилися з тим, що перешкоджання адвокатській діяльності веде до втрати довіри до системи правосуддя в державі, а свідоме порушення її гарантій представниками органів державної влади ставлять під сумнів ефективність проведення реформи правоохоронної системи.

Також представники органів адвокатського самоврядування зазначили, що спільна мета адвокатів та представників правоохоронних системи полягає в тому щоб не допустити занепаду системи правосуддя , не допустити падіння рівня поваги до закону та в тому щоб не допустити падіння рівня довіри до правоохоронної системи та інституту адвокатури.

Адвокати, присутні на засіданні зазначили, що спільне проведення таких круглих столів це добрий початок для плідної співпраці та для налагодження професійних відносин між правоохоронної системи та адвокатською спільнотою.